Welcome, visitor! [ Login

 

Seks ve Farkındalık

  • Street: istanbul
  • City: istanbul
  • Listed: 14 Temmuz 2022 11:52
  • Expires: 198 days, 20 hours
istanbul escort bayanlar

Description

Seks hakkında konuşalım bebeğim.İşin püf noktası, kendinize sevgiye ve harika sekse daha layık hissetmek için izin vermektir. İşte nasıl.

Kadınların gerçek cinsel benliklerini nasıl bulabileceklerini ve kucaklayabileceklerini anlatan kitabınızı ilk kez menstrüasyonla ilgili bir hikaye ile açıyorsunuz.

Doğru. 4. sınıftayken kız ve erkekleri ayırdılar ve kadın öğretmen bize adetle ilgili bu çizgi filmi gösterdi. İlk başta kavramı anlamadım, ama yavaş yavaş bunun vücuduma olacağı aklıma geldi. Her tarafım ısınmaya başladı ve sonra herkesin önünde kustum, bu korkunç derecede aşağılayıcıydı.

Bu deneyim cinsel farkındalıkla nasıl ilişkilidir?

Kadın bedeni ve bedenlerimizin yaptığı doğal şeylerle ilgili en eski utanç anım buydu. Vücudumuzun içindeki somatik reaksiyonlara dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor çünkü gücümüzü geri alabileceğimiz yer orası. İçsel duygusal tepkilerimizi fark etmeye başladığımızda ve kendimize karşı nazik olmayı ve onun içinden nefes almayı hatırladığımızda, daha önce hiç olmadığı kadar güçlenme yaşayabiliriz.

Farkındalık bugünlerde sıcak bir konu ama bunun seks ve cinsellikle ne ilgisi var?

Her şey! Çalışmamda bunu ele almamın üç ana yolu var:

İlki, çocuklukta aldığınız mesajları ve cinsellik, beden imajı ve yakınlık ile ilgili erken deneyimleri dikkatli bir şekilde yansıtmak, çünkü bunlar muhtemelen bugün sizin için işe yaramıyor. Bu mesajların nereden geldiğine ve ne olduklarına parlak bir ışık tutmalıyız ve artık cinsel deneyimlerimizi tanımlamaları gerekmediğini anlamalıyız.

İkinci bölüm mevcut ilişkilerinizi inceler: Kalıplarınız nerede? Ne zaman patlarsın? Ne zaman kapatıyorsun? Kendinizi ne zaman uyuşturmak veya dikkatinizi dağıtmak istersiniz? Tetiklendiğimizde gittiğimiz başlıca dört yol bunlar. Farkındalık, yorumlarınızın ve duygularınızın ne olduğunu ve onları nerede hissettiğinizi sahiplenmekle ilgilidir. Bu, o güvenlik açığı ve özgünlük yerinden konuşmak ve eşinizin de aynı şeyi yapması için güvenli bir alan yaratmakla ilgilidir.

Üçüncü yol, cinsel karşılaşmalarınızı dikkatli bir şekilde ve dikkatinizin nerede dağıldığını araştırır. Beden imajı endişeleriniz veya performans endişeniz var mı? Belki de gelmenizin çok uzun sürmesinden veya regl olmanızdan endişe ediyorsunuz. Bu düşünceleri kabul edebilir ve sonra kendinizi geri getirmeyi seçebilirsiniz. Eşinizle o anda savunmasız ve özgün olmanıza izin vererek, gerçek duygusal yakınlığı deneyimlersiniz.

Cinsel farkındalık geliştirmenin faydaları nelerdir?

Cinsel hissetmenin en güzel yanı güçlü hissettirmesidir. Onun için bir canlılık var – ve şu anda hepimiz bundan daha fazlasını kullanabiliriz. Bu nörokimyasal duygu kokteyli, kendimizi daha güvende hissetmemizi sağlıyor. Kendinizle veya partnerinizle dikkatli bir yakınlık sadece beş dakika sürer ve her gün yapabileceğiniz küçük şeyleri onurlandırmakla ilgilidir….

No Tags

935 total views, 2 today

  

Listing ID: 66462cfd908deb1f

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.